Referencje drukarek 3D

Poniżej znajdują sie firmy, które mogą posłużyć jako referencje do drukarek 3D. Te firmy zaufały technologi druku 3D.

 

Drukarki 3D przydatne na każdym kroku...

 

referencjeDruk3D              

 

 Cel: Zaprojektowanie podręcznego medycznego systemu laserowego, zaczynając od pomysłu do końcowego testu złożenia.

Rozwiązanie: Korzystając z drukarek 3D SD300-Pro użytkownik może na każdym etapie ocenić ergonomię projektu, końcowy efekt oraz przeprowadzić test funkcjonalności złożenia.Wiodąca międzynarodowa firma inżynierska Nekuda DM używa drukarek 3D SD300-Pro na każdym etapie projektowania podręcznych, medycznych laserów dla swoich klientów. Rozpoczynając od wstępnych szkiców, zbudowania modeli w środowisku 3D i kończąc na wydrukowaniu ich na drukarkach 3D SD300-Pro. Wykorzystując możliwość wydruku modeli na SD300-Pro, klient miał możliwość sprawdzenia ergonomii i kształtu urządzenia.

Laser był rozłożony na części, części zostały oddzielone i zastosowano otwory złączone i żebra, zaś każdy element był drukowany z wykorzystaniem drukarek SD300-Pro. Końcowy montaż produktu był drukowany ze zweryfikowaną dokładnością. W sumie stworzono na drukarce 3D SD300-Pro ponad 12 modeli.

Używając drukarek 3D SD300-Pro, Nekuda zmniejszyła czas procesu projektowania, zaoszczędzając czas i pieniądze klienta. Twoje przedsiębiorstwo też może odnieść korzyści, używając drukarek 3D SD300-Pro.

Redukuj koszty – modele 3D narzędzi do obróbki metalu 

narzędzia 3D    Narzedzia 3d druk3d Narzedzia3D  

 Zadanie: Utworzenie w dużej skali małych narzędzi do frezowania jako eksponatów dla klientów.

Rozwiązanie: Drukowanie skomplikowanych narzędzi używając precyzji SD300-Pro.


Iscar jest światowej sławy innowacyjnym liderem produkcji narzędzi do obróbki metalu. Ostatnio ten dostawca narzędzi z węglika przyciągnął uwagę Hathaway Berkshire. Iscar na prezentacjach swoich produktów pokazuje inwestorom duże, skalowane modele swoich precyzyjnych narzędzi. Modele te produkowane są w siedzibie firmy na drukarkach 3D SD300-Pro. Modele utworzone z PVC Solido i adhezyjnego materiału są piaskowane, malowane i pokazywane klientom. Takie modele są używane w firmie Iscar przez konstruktorów do demonstracji, jak również do analiz. 
Jeżeli światowej sławy firma używa drukarek 3D SD300-Pro, aby zredukować koszt marketingowe, tworząc narzędzia marketingowe we własnym zakresie, pomyśl jak to może pomóc Twojej firmie…

 Części z życia wzięte - drukowanie 3D rzeczy codziennego użytku

referencje druku 3d

 Cel: Utworzenie prototypu w celu sprawdzenia funkcjonalności projektu przed utworzeniem formy wtryskowej i uruchomieniem produkcji. 

Rozwiązanie: Użycie drukarki 3D do produkcji modeli.

RPM GmbH potrzebowało przeprowadzać testy konstrukcji i funkcjonalności ich nowych produktów. Zwrócili się do Encee - - CAD/CAM Solutions, niemieckiej firmy zajmującej się inżynierią odwrotną o wydrukowanie modeli 3D przed uruchomieniem produkcji. Używając drukarek 3D SD300-Pro, stworzono takie modele jak klamry zatrzaskowe, szybko złączki. Kombinacja PVC i materiału adhezyjnego SD300-Pro pozwala w prosty sposób sprawdzić takie elementy.

Modele drukowane za pomocą SD300-Pro nie tylko zginają się jak komponent końcowy, ale też odgłosy wydawane przez te elementy brzmią tak samo…
Encee - CAD/CAM Solutions, dzięki drukarkom 3D SD300-Pro, było w wstanie utworzyć dokładnie takie części, jakich potrzebował ich klient i pomóc przy finalizacji produkcji.

Jesli chcesz, aby technologia druku 3d stała się częścią Twojej firmy, skontaktuj się z nami…

 

                  elementy elastryczne      elementy elastyczne w druku3d

 


 Historia modelu roweru składanego z wydruków 3D

rower3d

 Cel: Utworzenie w rzeczywistej skali modelu roweru składanego dla testów konstrukcyjnych. 

Rozwiązanie: Wydrukowanie elementów roweru używając druku 3D na drukarkach SD300-Pro.

Izraelski lider w rozwijaniu produktów, Ziv-Av Engineering, zdecydował się użyć drukarek 3D do wydruku części roweru składanego dla swojego klienta. Rower drukowany był w skali 1:1. Modele były testowane pod względem konstrukcyjnym przed uruchomieniem produkcji seryjnej tego roweru. Rower był podzielony na części a każda z nich została automatycznie podzielona na elementy rozmiarów mieszczących się w przestrzeni roboczej maszyny. Podział odbywał się w oprogramowaniu SD300 Sdview, które jest dostarczane z drukarką 3D SD300-Pro. Materiał używany do wydruku całkiem nieźle symulował wytrzymałość aluminium. 
Wydrukowane części były składane w złożenie, zaś cała mechaniczna konstrukcja była testowana i poprawiana przed uruchomieniem produkcji seryjnej. Cały rower był drukowany w czasie krótszym niż 5 dni na jednej drukarce 3D SD300-Pro. 
Grupa konstruktorów zaoszczędziła pieniądze dla swojej firmy, używając drukarki 3d SD300-Pro. Konstruktorzy nie odtworzyli tylko kół za pomocą druku 3D na SD300-Pro.

 

     


 


Prawdziwe meble z wydruku 3D

drukowane 3d meble

 Kiedy włoski wytwórca mebli Colico potrzebował nadających się do użytku modeli swoich nowo zaprojektowanych modeli na wystawę, pomyślał o wydruku 3D. Rozpoczął współpracę z firmą Antares Italia. W skali 1:1 wydrukowali na drukarce 3D SD300-Pro modele swoich krzeseł a potem użyli handlowych klei, aby połączyć krzesła w całość. Modele zostały dostarczone na wystawę w pełni funkcjonalne, pozwalając użytkownikowi na testowanie ich i wyrażanie opinii. Po wystawie i analizie opinii użytkowników, firma była w stanie poprawić swój końcowy wyrób i zacząć produkcję seryjną.

 

 

Jak firma Colico zaoszczędziła pieniądze używając drukarki 3D SD300-Pro?
1. Utworzenie w pełni funkcjonalnego modelu na wystawę
2. Pozwoliła użytkownikom na wyrażenie opinii na temat produktu
3. Zakończyła w pełni proces projektowania przed uruchomieniem produkcji seryjnej

Ty też możesz użyć drukarek 3D SD300-Pro, aby zaoszczędzić czas i pieniądze w procesie projektowania.

SOLIDO - Nadaj kolejny wymiar swoim wydrukom.